Jak wprowadzić zdrowe nawyki na co dzień?

Kiedy próbujesz dokonać zmiany w swoim życiu, czy to w celu prowadzenia zdrowszego stylu życia, czy też skupienia się bardziej na swojej karierze, może być bardzo trudno wiedzieć, od czego zacząć. Możesz czuć się tak, jakbyś miał się wspiąć na ścianę z tysiąca turni i szczelin. Wydaje się to tak trudne, że można się zastanawiać, dlaczego ktokolwiek miałby się tym przejmować!

 

W rzeczywistości jednak wprowadzanie zmian jest znacznie łatwiejsze, jeśli podzielisz je na mniejsze części. Każda zmiana jest nadal zniechęcająca, ale znacznie łatwiej jest zobaczyć, jak można dostać się z jednego kroku do następnego. Jeśli nie myślisz o swoim nowym celu jako o jednej wielkiej rzeczy, która wkrótce przejmie twoje życie, ale raczej o czymś, co zajmie trochę czasu i wysiłku, ale w końcu stanie się częścią twojej rutyny, wtedy nie jest to tak przytłaczające.

 

Jeśli chodzi o nawyki, kluczem jest rozpoczęcie od małego i bycie konsekwentnym. Możesz chcieć czytać książkę codziennie, ale rozpoczęcie od przeczytania jednego rozdziału dziennie jest jak najbardziej uzasadnione – a gdy już zaczniesz od tego celu, możesz pracować nad sobą aż do dwóch rozdziałów dziennie lub całej książki w każdym tygodniu. Nie musi to być wszystko albo nic; każda odrobina pomaga!

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie soxx.pl