Jaki materac wybrać?

Wybór materaca może być stresującą decyzją, ale wcale nie musi. Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad wielkością sypialni, jej ogólnym układem i wystrojem. W mniejszym pokoju z łatwością zmieści się materac o rozmiarze bliźniaczym, natomiast ktoś, kto szuka bardziej luksusowych wrażeń, może wybrać materac o rozmiarze pełnym lub królewskim. Jeśli masz ograniczony budżet, warto zastanowić się nad tym, że wielu producentów materacy oferuje w swojej ofercie materace w rozmiarze twin.

 

Jeśli chodzi o twardość, powinieneś również wziąć pod uwagę to, jak lubisz spać. Niektórzy ludzie czują się najlepiej, gdy są otuleni przez łóżko, podczas gdy inni wolą bardziej miękką powierzchnię. Dla obu preferencji dostępne są materace: jeśli wolisz coś twardego i lubisz spać na plecach lub brzuchu, poszukaj modelu z materacem sprężynowym, który zapewni Ci wsparcie i stabilność; jeśli wolisz coś miękkiego i lubisz spać na boku, wypróbuj łóżko powietrzne lub wodne, które dostosuje się do kształtu Twojego ciała i sprawi, że poczujesz się, jakbyś unosił się na samym materacu.

 

Co jest najważniejsze to to, że kiedy wypróbowujesz różne łóżka w różnych sklepach, spędzaj trochę czasu leżąc na każdym z nich, zanim zdecydujesz, czy to działa dla Ciebie. 

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie rockethome.pl