Czyj to numer?

Choćby nawet nasza księga z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów telefonu do wszystkich osobników, którzy żyją na naszym świecie. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na ekranie komórki widnieje obca kombinacja cyfr. Najczęściej w takich chwilach po prostu nie odbieramy, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi osobami. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba jest jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku biec na policję, bo przecież nie zawsze dziwne połączenia wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do członka naszej paczki przyjaciół, jaki jedynie wymienił telefon komórkowy albo wybrał nowego operatora. A jeśli posiadamy dostęp do sieci, sami sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać nieznany numer do popularnej strony szukającej lub od początku skorzystać z witryny, jaka interesuje się testowaniem i opisywaniem różnych numerów. Ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer i do kogo on prawdopodobnie należy. Później sami ustalimy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać nawet takie dziwne telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący zablokować telefon kolegi, jaki chce naszej pomocy.