Jak wybierać odpowiedni styl ubrań w zależności od typu urody kobiety?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Wybór ubrań bezpośrednio zależy od typu ciała, czy proporcji twarzy, jak i oprawy oczu itd.

Jak wybrać ubrania dla kobiety z owalną twarzą?

Aby podkreślić piękno kobiety o owalnej twarzy, należy unikać noszenia ubrań, które rozszerzają jej objętość. Ważne jest również, aby nie nosić obcisłych ubrań, ponieważ wydłużają one optycznie twarz. Lepiej wybrać miękkie, przewiewne materiały, które nie będą uciskać szyi i ramion. Najodpowiedniejszą opcją będą sukienki w jasnych kolorach lub pastelowych odcieniach albo czarno-białe zestawienia z czerwonymi akcentami. Warto również wybrać bardzo jasne odcienie niebieskiego, a także zielonego i żółtego. Należy jednak unikać noszenia ciemnych kolorów, takich jak brązowy czy czarny, ponieważ sprawią one, że twarz będzie wydawała się bardziej wydłużona niż zwykle.

Jak wybrać ubrania dla kobiety o okrągłej twarzy?

Jeśli masz okrągły kształt twarzy, to nie powinnaś wybierać ubrań, które są zbyt obcisłe, ponieważ tylko jeszcze bardziej podkreślą Twoją okrągłość. Ponadto takie stroje sprawią, że będziesz wyglądać jak piłka, ale tego efektu można łatwo uniknąć, jeśli będziesz nosić luźne materiały, które ukryją wady, nie przyciągając uwagi. Lepiej jest wybrać ubrania w neutralnych kolorach, ponieważ pomoże Ci to wyglądać bardziej smukło. Dlatego też w wielu przypadkach sprawdzą się sukienki eleganckie np. w kolorze czarnym czy granatowym. Unikaj jednak noszenia jasnych odcieni niebieskiego i zielonego, a także żółtego – sprawią one, że twarz wyda się bardziej wydłużona niż zwykle.