PLC S7-200

Źródło: https://magsteron.pl/

PLC S7-200 to programowalny sterownik logiczny działający w systemie automatyki SIMATIC, produkowany i rozwijany przez firmę Siemens. Urządzenia z tej grupy wykorzystują algorytm zawarty w programie użytkowym do sprawdzenia wejść, a następnie zmiany stanu wyjść na podstawie logiki binarnej, złożonych operacji matematycznych, funkcji czasowych czy komunikacji z innymi inteligentnymi elementami wyposażenia. Sterowniki te posiadają wiele funkcji i są wyjątkowo elastyczne w konfiguracji.

Do czego służy sterownik PLC S7-200 i jakie ma możliwości?

PLC S7-200 to seria urządzeń należących do tzw. mikrosterowników. Modele z tej grupy produktowej cechują się bardzo bogatą biblioteką instrukcji programowych, co w połączeniu ze zwartą konstrukcją i niskimi kosztami utrzymania przekłada się na kompleksowe zastosowanie w różnych systemach automatyki. Sterownik ten jest idealnym narzędziem zwłaszcza w przypadku zdecentralizowanych struktur sterowania. Producent oferuje wiele jednostek centralnych o różnych parametrach, a także łatwe w obsłudze oprogramowanie narzędziowe. Wiele rozwiązań dedykowanych temu sterownikowi znaleźć można w asortymencie naszego sklepu Magsteron.

Budowa sterownika

Sterowniki z tej serii należą do urządzeń swobodnie programowalnych. Podstawę ich systemu stanowi jednostka centralna, wyposażona w określoną liczbę zintegrowanych wejść i wyjść binarnych. CPU realizują operacje zmiennoprzecinkowe zgodnie ze standardami IEEE i szybko przetwarzają operacje bitowe. Jednostkę centralną można uzupełnić o dodatkowe moduły rozszerzające, zwiększające funkcjonalność PLC, takie jak moduły wejść i wyjść, moduły komunikacyjne slave Profibus-DP, moduły komunikacyjne master sieci AS-Interface czy moduły pomiaru temperatury. Ze sterownikiem współpracują też różne akcesoria, a do jego programowania służy narzędzie STEP 7 TIA Portal.