Spośród jakich lamp ściennych wybrać to adekwatne do naszych potrzeb i gustu?

lampa photo

Oświetlenie ścienne to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów oświetlenia, który można zastosować w niemal każdym pomieszczeniu w domu. Lampy ścienne są dostępne w różnych stylach i rozmiarach, dzięki czemu można je wykorzystać do tworzenia dramatyzmu, podkreślania cech architektonicznych lub po prostu zapewnienia oświetlenia funkcjonalnego.

Rodzaje lamp ściennych dostępne na rynku

1) Kinkiety – są to zazwyczaj małe lampy ścienne, które umieszcza się na szczycie półki lub kominka. Są one często wykonane z metalu lub szkła, a w ich wnętrzu znajduje się pojedyncza żarówka (lub czasami więcej). Można je nabyć m.in. w sklepie online https://www.tomix.pl/kinkiety, w różnych stylach, od tradycyjnego po współczesny.

2) Latarnie ścienne – nazywane również lampami ogrodowymi lub lampami ściennymi zewnętrznymi, zostały zaprojektowane specjalnie do użytku na zewnątrz, na tarasach lub tarasach. Są one zazwyczaj wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, takich jak metal lub tworzywo sztuczne, i są dostępne w wielu różnych kolorach i stylach, dzięki czemu można znaleźć coś, co idealnie pasuje do wyglądu zewnętrznego domu.

3) Oświetlenie ścieżkowe – umożliwia ono rozmieszczenie źródeł światła dokładnie tam, gdzie chcesz, wzdłuż szyny na suficie lub ścianie, która łączy wiele lamp w jeden system. Oświetlenie szynowe jest idealne do oświetlania większych powierzchni, ponieważ zapewnia równomierny rozsył światła na dużej powierzchni bez konieczności instalowania wszędzie pojedynczych gniazd.