W jej przypadku konieczna jest operacja: zaćma – skutki i leczenie

Zaćma jest powszechna, świadczy o tym choćby fakt, częstotliwości wyszukiwania frazy – operacja zaćma w wyszukiwarkach. Dotyka około połowy osób w wieku powyżej 75 lat. Często rozwija się jako część procesu starzenia, ale może być również spowodowana innymi chorobami oczu lub urazami głowy, lub oczu. 

Ryzyko utraty wzroku

 

Zaćma nie jest bolesna, ale wpływa na zdolność wyraźnego widzenia i powodować niedowidzenie. Może również prowadzić do ślepoty, jeśli nie jest leczona. Zaćma jest główną przyczyną ślepoty na świecie. Jest ona również jednym z najczęstszych powodów operacji powyżej 65 roku życia.

Najskuteczniejszy jest zabieg operacyjny

 

Wyszukując w Internecie frazy – operacja zaćma, dowiemy się, że jest jedną z najskuteczniejszych, najbezpieczniejszych i najtańszych procedur chirurgicznych wykonywanych na świecie i jest to prawda. Zabieg jest prosty, choć wiąże się z nim pewne ryzyko, w tym zakażenie i krwawienie.

Na czym polega operacja zaćmy?

 

Wykonywany jest zabieg ambulatoryjny w gabinecie okulistycznym lub w szpitalu przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego (leku znieczulającego). W niektórych przypadkach może to być wykonane w znieczuleniu ogólnym, zgodnie z The Vision Council. Jeśli jesteśmy zdecydowani na skorzystanie z zabiegu, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę – operacja zaćma, znajdziemy kontakt do kliniki, w której możemy umówić pierwszą wizytę kontrolną.