Baza pod makijaż- co warto wiedzieć?

Baza pod makijaż to pierwszy produkt, który nakładamy na twarz, a może to być wiele rzeczy, w zależności od marki.

Celem bazy pod makijaż jest ochrona Twojej skóry przed szkodliwymi skutkami noszenia makijażu. Nie tylko dobra baza pod makijaż utrzymuje skórę nawilżoną i gładką, ale także służy jako bariera dla wszelkich innych produktów, które nakładasz na twarz.

Sposób działania bazy pod makijaż polega na stworzeniu cienkiej warstwy, która pozwala skórze oddychać. Większość baz pod makijaż jest na bazie oleju (co oznacza, że świetnie zapobiegają utracie wilgoci), co sprawia, że idealnie nadają się do nakładania na krem nawilżający lub krem z filtrem.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, kupując bazę pod makijaż, jest to, że sposób, w jaki się ją nakłada, jest równie ważny jak składniki zawarte w samym produkcie. Tekstura tego produktu powinna być gładka i jedwabista; kiedy wciskasz w nią palec, nie powinno być żadnego oporu. Ważne jest również, aby produkt nie pozostawiał śladów po usunięciu go wodą, ponieważ w przeciwnym razie usunięcie większości rodzajów podkładów może być dość trudne!

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie prettyfe.pl