Czym jest jesienna chandra?

Jeśli doświadczyłeś uczucia „jesiennego przygnębienia”, nie jesteś sam. Jest to powszechne zjawisko jesienią, ponieważ ludzie doświadczają spadku nastroju, który odpowiada zmianie pór roku. Ludzie, którzy cierpią na sezonowe zaburzenie afektywne, mogą nawet doświadczyć depresji z powodu jesiennego przygnębienia.

 

Sezonowy niski nastrój ma kilka różnych przyczyn i ważne jest, aby zrozumieć źródła, abyś mógł mu zapobiec. Po pierwsze, krótsze dni i chłodniejsza pogoda jesieni sprawiają, że ludzie rzadziej przebywają na zewnątrz w godzinach dziennych, co oznacza, że nie dostają tyle aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. To może prowadzić do przyrostu masy ciała, senności i ogólnego złego samopoczucia, jeśli nie jest kontrolowane.

 

Kobiety są szczególnie podatne na jesienne przygnębienie, ponieważ mają tendencję do doświadczania wyraźniejszych wahań hormonalnych niż mężczyźni. Kobiety, które doświadczają tej sezonowej zmiany są zazwyczaj w stanie jej przeciwdziałać za pomocą terapii światłem i innych zabiegów, które stosowały przed lub po menopauzie.

 

Wreszcie, istnieją pewne dowody na to, że niektórzy ludzie są genetycznie predysponowani do doświadczania jesiennego przygnębienia. Ale znowu, jak większość rzeczy, które mają do czynienia z twoim zdrowiem psychicznym, istnieje wiele sposobów można odpędzić wszelkie potencjalne problemy, zanim się zaczną.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie slowerful.pl