Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to szeroko pojęty dział medycyny, zajmujący się wyglądem człowieka w sposób najbardziej kompleksowy. Ma na celu zapewnić pacjentom zadowolenie z własnego wyglądu i wysoki poziom życia. Dba jednocześnie o zdrowie i urodę, co gwarantuje dobre samopoczucie i pewność siebie. Zobaczmy, czym dokładnie się zajmuje.

 

Zahamowanie procesów starzenia

Medycyna estetyczna została opracowana przede wszystkim po to, aby zatrzymać efekty starzenia się skóry. Jest dziedziną nauki stosunkowo nową, która czerpie z nowinek technologicznych i medycznych w celu utrzymania elastycznej, napiętej i jędrnej skóry.

Z tego też względu centrum dermatologiczne Bydgoszcz oferuje swoim klientom cały szereg zabiegów, które pozwolą im długo cieszyć się pięknym i młodym wyglądem. Znajdują się wśród nich między innymi wypełnienia zmarszczek, mezoterapia czy peelingi.

 

Przywrócenie skórze blasku

Drugim zadaniem medycyny estetycznej jest przywrócenie skórze blasku. Często współpracuje ona z klasyczną dermatologią, ponieważ w celu wyrównania kolorytu skóry czy też usunięcia zmian potrądzikowych niezbędne jest pierwotne wyleczenie chorób. W tym celu stosowane są więc na początek niezbędne lekarstwa, a dopiero w kolejności poprawiany jest wygląd za pomocą terapii laserowej, naświetlań, peelingów czy innych zabiegów.

 

Usunięcie wyraźnych blizn

Blizny niestety nie wyglądają estetycznie, dlatego wiele osób decyduje się na ich usuwanie u lekarzy specjalizujących się w medycynie estetycznej. Zabiegi mogą być przeprowadzane różnymi technikami, w tym laserowymi, i pozwalają na uzyskanie znacznie mniej widocznych lub niemal zupełnie niewidocznych blizn. To z kolei może znacząco poprawić komfort i samopoczucie pacjenta.