Długa podróż motocyklem- o czym pamiętać?

A więc planujesz długą podróż na motocyklu. Świetnie! Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

 

Przygotowanie: Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed każdą podróżą jest upewnienie się, że twój motocykl jest w dobrym stanie. Powinieneś również być przygotowany na warunki pogodowe panujące w miejscu, do którego się wybierasz. Powinieneś również zaopatrzyć się w kilka rzeczy, takich jak jedzenie i woda.

 Sprawdzenie sprzętu: Zanim wyruszysz, upewnij się, że skrzynia biegów, silnik i hamulce działają jak należy. Sprawdź również opony i inne części roweru, aby nie mieć żadnych problemów po drodze. 

Rób przerwy: Jazda przez długi czas może być męcząca, dlatego rób przerwy w momentach, w których jest to najbezpieczniejsze, np. gdy w pobliżu nie ma innych samochodów lub gdy w pobliżu jest wiele miejsc, w których można się zatrzymać w razie czego. 

Pakowanie: Jedną z ostatnich wskazówek, jakie mogę Ci dać, jest to, że powinieneś spakować kilka przedmiotów na wypadek sytuacji awaryjnej. Przedmioty takie jak narzędzia, części zapasowe, latarki i kable połączeniowe mogą się przydać, jeśli coś się stanie, gdy będziesz w drodze.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie onetrace.pl