Jak naprawić drukarkę?

Niezależnie od tego, czy masz drukarkę domową, czy biurową, mogą one być świetnym sposobem na oszczędzanie czasu i pieniędzy, a także na ratowanie środowiska. Jednak gdy się zepsują, łatwo jest się sfrustrować i chcieć je wyrzucić, byle tylko kupić nowe. Jeśli warsztat naprawczy powie Ci, że Twoja drukarka nie jest warta naprawy, nie wierz im na słowo. Wiele razy można naprawić drukarkę na własną rękę.

 

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to dowiedzieć się, dlaczego drukarka nie działa. To pomoże Ci zdecydować, czy trzeba ją naprawić, czy wymienić. Większość drukarek ma jakiś kod błędu, który może powiedzieć, jaki jest problem. Kody te można znaleźć w instrukcji obsługi dołączonej do drukarki lub na stronie internetowej producenta. Kody dadzą Ci pewne pojęcie o tym, co jest nie tak z Twoją drukarką i jak ją naprawić.

 

Jeśli nie ma kodów błędów lub coś innego wydaje się być nie tak z drukarką, to prawdopodobnie jest problem z zasilaniem lub połączeniem między komputerem a drukarką. Zanim zrobisz cokolwiek innego upewnij się, że zarówno komputer jak i drukarka są podłączone i włączone. Następnie sprawdź wszystkie połączenia między komputerem a drukarką, czy są one przewodowe czy bezprzewodowe.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie printure.pl