Jak odżywiać się jesienią?

Sezon zimowy już prawie nadszedł i nadszedł czas, aby podjąć pewne środki ostrożności, jeśli chcesz utrzymać swoje zdrowie w dobrym stanie w tym okresie.

 

Wraz z nadchodzącym zimnem ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na naszą dietę. W sezonie przeziębień mamy więcej szans na zachorowanie i potrzebujemy więcej witamin, minerałów i innych składników odżywczych, które pomagają nam walczyć z wirusami i bakteriami.

Jeśli chcesz dać swojemu organizmowi to, czego potrzebuje, konieczne jest włączenie niektórych suplementów do codziennego spożycia.

Pierwszym krokiem jest spożywanie większej ilości witaminy C, która pomaga organizmowi oprzeć się stresowi spowodowanemu nagłymi zmianami między ciepłymi i zimnymi temperaturami. Witaminę C można znaleźć w wielu owocach, ale jeśli chcesz mieć pewność, że Twój organizm otrzymuje jej wystarczającą ilość, możesz dodać do swojej diety kilka suplementów.

Ponadto, witamina D również pomaga układowi odpornościowemu w miesiącach zimowych. Aby uzyskać jej wystarczającą ilość, możesz jeść więcej ryb lub grzybów lub po prostu wychodzić na słońce przez kilka minut każdego dnia.

Ale to nie wszystko! Bardzo ważne jest, abyś pił dużo płynów; gorąca herbata lub herbaty ziołowe rozgrzeją Twoje ciało od środka i pomogą Ci w walce z przeziębieniem.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie feedfit.pl