Jak wygłuszyć ściany?

Ludzie zawsze szukają sposobów, aby ich przestrzeń była dźwiękoszczelna, niezależnie od tego, czy jest to ich sypialnia, biuro, czy kino domowe. Dźwiękoszczelne ściany i sufit mogą być wykonane nie tylko w celu zablokowania hałasu sąsiadów (choć jest to popularny powód), ale także w celu zmniejszenia echa w pokoju. Niezależnie od tego, jaki jest Twój powód chęci wygłuszenia, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać.

 

Traktowanie ścian jest dość proste, a istnieje wiele różnych materiałów, które można wykorzystać w zależności od sytuacji: absorpcja suchej zabudowy, panele akustyczne, a nawet tablica korkowa mogą pomóc zmniejszyć dźwięk w przestrzeni. Jeśli martwisz się o to, jak wiele dźwięków dociera z drugiego końca pokoju lub z góry, za płytami gipsowo-kartonowymi można umieścić płyty z betonu zbrojonego szkłem (GRP), aby zapobiec docieraniu tego rodzaju hałasu.

 

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas obróbki ścian jest stworzenie gładkiej powierzchni – w ten sposób fale dźwiękowe nie będą się odbijać wewnątrz ścian i powodować zniekształceń. Upewnij się, że powierzchnie są odpowiednio uszczelnione i że nie ma żadnych dziur ani luźnych gwoździ w miejscach, gdzie ściana styka się z innymi powierzchniami, takimi jak podłoga czy sufit. 

 

Więcej porad znajdziesz na stronie  calmmy.pl