Jak zwiększyć swoją koncentrację?

Zwiększenie koncentracji to wyzwanie, przed którym staje wiele osób w codziennym życiu. Nasze społeczeństwo jest pełne rozpraszaczy, od komputerów, telefonów po telewizory, które często odciągają nas od wykonywanych zadań i przenoszą w wirtualny świat. Współczesny styl życia może być energochłonnym wirem aktywności, a nasze mózgi mogą być przepracowane, próbując nadążyć za tym wszystkim.

 

W ostatnich latach naukowcy odkryli, że pewne minerały i suplementy mogą pomóc przywrócić nasz mózg na właściwe tory. Magnez jest jednym z najbardziej powszechnych minerałów w naszym ciele, ale wiele osób ma jego niedobór, ponieważ jest on trudny do wchłonięcia przez nasze ciało. Zwiększenie spożycia magnezu może prowadzić do lepszego skupienia umysłu: kiedy jesteś zmęczony, twój organizm wykorzystuje magnez do przekształcenia tryptofanu w serotoninę, „hormon szczęścia”, który sprawia, że czujemy się zadowoleni i zrelaksowani. Kiedy przyjmujesz wystarczającą ilość magnezu, Twój organizm nie musi go używać do tego celu, co pozwala Ci doświadczyć więcej tego uspokajającego uczucia nawet wtedy, gdy jesteś dobrze wypoczęty.

 

Minerał cynk jest kolejnym ważnym składnikiem w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania mózgu; odgrywa również rolę we wspieraniu zdrowego układu odpornościowego i regulacji hormonów reprodukcyjnych. Przyjmowanie suplementów cynku może pomóc w utrzymaniu aktywności w ciągu dnia i spokojnego snu w nocy.

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie onluxury.pl