Jaki okap do kuchni wybrać?

Instalacja okapu kuchennego jest mądrą decyzją, ponieważ może utrzymać Twoją kuchnię w czystości i bezpieczeństwie. Masz wiele możliwości wyboru okapów dostępnych, ale powinieneś znać zalety i wady każdego typu przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Okap montowany na ścianie jest atrakcyjną opcją, która może dodać stylu do Twojej przestrzeni, ale może zająć cenne miejsce na blacie. Nie jest także tak łatwo dostępny podczas gotowania, jak urządzenie montowane na suficie. Uzupełniający okap z płytą to dobry wybór, jeśli obawiasz się hałasu i chcesz zachować widok na zakres lub płytę kuchenną. Połączenie tych dwóch jednostek stworzy bezproblemowy wygląd.

Model drop-in, który siedzi w obrębie wyspy jest łatwy w instalacji i oferuje kilka sprytnych funkcji, takich jak zdalne sterowanie do regulacji świateł i wentylatorów. Jednakże, jeśli wyspa nie jest całkowicie uszczelniona, opary mogą wyciekać do przestrzeni życiowej, jeśli masz ten rodzaj okapu w kuchni.

Model montowany na suficie jest wygodny, ponieważ nie zajmuje cennego miejsca na blacie ani nie przeszkadza podczas gotowania. Jest również cichszy niż inne rodzaje urządzeń, ponieważ posiada kanał prowadzący na zewnątrz, a nie wzdłuż sufitu w pobliżu kuchenki. 

Model typu downdraft – gdzie powietrze wieje w dół, a nie na zewnątrz.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie dladomatora.pl