Jakie sporty uprawia się jesienią?

Wielka przestrzeń na zewnątrz jest idealnym miejscem do uprawiania sportów jesienią, zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią ich uprawiać w zimnie i śniegu. Spacer po parku może być wspaniałym sposobem na zdobycie ćwiczeń, a istnieje wiele opcji, z których każdy może skorzystać.

Zaczniemy od nordic walking, który jest dokładnie tym, jak brzmi: chodzenie podczas używania kijków narciarskich jako sposób na zwiększenie wytrzymałości i spalanie większej ilości kalorii. Istnieje wiele powodów, aby uczynić z tego sport – nie tylko oferuje on ożywczy sposób na wypracowanie potu, ale jeśli martwisz się o problemy z biodrem lub kolanem, jest to skuteczna alternatywa dla biegania, która nadal może zapewnić korzyści dla układu krążenia.

Idealnym miejscem do uprawiania nordic walking jest miejsce, w którym jest dużo miejsca do chodzenia (idealna byłaby bieżnia w lokalnej szkole średniej). Będziesz potrzebować kijków i pasków na stopy, które powinny być dość łatwe do znalezienia. Po prostu załóż je na buty i ruszaj!

Nie pozwól, by chłodna pogoda zatrzymała Cię w domu; odwiedź pobliskie szlaki turystyczne lub po prostu przejdź się wokół sąsiedniego bloku. Jeśli potrzebujesz motywacji, włącz dobrą muzykę lub wybierz się na szybki spacer z przyjacielem. Możesz też wziąć udział w innych konkurencjach: zagrać z psem w aport, albo kopnąć piłkę.

Podobne artykuły znajdziesz na stronie jasportowiec.pl