Kosmetyki mineralne- co warto wiedzieć?

Kosmetyki mineralne stały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Wiele kobiet zdało sobie sprawę, że podkłady mineralne są lepsze dla ich skóry niż tradycyjny makijaż z ciężkimi, chemicznymi składnikami.

 

Kiedy robisz zakupy i próbujesz zdecydować, jakie są najlepsze kosmetyki mineralne do kupienia, jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć:

 

Większość kosmetyków mineralnych zawiera czyste pigmenty, co oznacza, że nie umieszczają syntetycznych lub chemicznych składników w makijażu. Jest to ważne, ponieważ niektóre z tych substancji chemicznych mogą z czasem uszkodzić Twoją skórę.

 

Czyste pigmenty zapewniają krycie i są dobre dla Twojej cery. Jednak w zależności od koloru Twojej skóry, niektóre z nich mogą powodować lekki bałagan podczas nakładania. Na przykład, jeśli masz bardzo jasną skórę i chcesz użyć brązowego pigmentu do konturowania twarzy, będzie on wyglądał jak brud na twarzy, zamiast być pomocnym.

 

Czyste pigmenty nie zawierają talku ani innych wypełniaczy, które zapobiegają zbrylaniu się makijażu w pojemniku. To dlatego makijaż chemiczny, nawet jeśli ma w sobie czyste pigmenty, kosztuje więcej niż makijaż mineralny, który nie ma dodanych wypełniaczy.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie creastyle.pl