Na czym polega szkolenie spadochronowe AFF?

AFF (Accelerated Freefall) to amerykański system szkolenia spadochronowego, który szybko zdobył sobie popularność na całym świecie. Zawdzięcza to szybkości postępów, które oferuje, a także możliwości przeżywania indywidualnych skoków już od samego początku nauki. Poznaj go bliżej i sprawdź, czy jest tym, o czym marzysz!

 

Na początek teoria

Nie istnieje dobra praktyka bez podstaw teoretycznych. Dlatego też każdy przyszły skoczek spadochronowy w pierwszej kolejności przechodzi szkolenie teoretyczne, które trwa osiem godzin. Dopiero po dobrym przygotowaniu można przejść do części praktycznej.

 

Tunel aerodynamiczny

Jednym z pierwszych elementów praktyki, jaki może zostać dodany do całego kursu, jest tunel aerodynamiczny. To łagodne przejście od teorii i ćwiczeń naziemnych od unoszenia się w zupełnie kontrolowanych i bezpiecznych warunkach.

 

Ćwiczenia praktyczne

Ostatnim etapem kursu AFF są skoki oddawane w towarzystwie dwóch instruktorów. Uczeń pokonuje u ich boku całą trasę do ziemi, zaczynając ją na oszałamiającej wysokości 4000 m! Przez cały ten czas instruktorzy mogą korygować jego postawę i zadbać o zdobycie odpowiedniego doświadczenia, by kolejne skoki odbywały się pewniej, w stabilnej pozycji i bezpieczniej.

Podczas każdego skoku nagrywany jest także film, który następnie uczeń omawia z instruktorami i na jego podstawie koryguje błędy. W ten sposób zazwyczaj już w ciągu 5-8 własnych skoków jest w stanie nauczyć się prawidłowego postępowania.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem: https://skydive.wroclaw.pl/szkolenia-aff.