Olejowanie włosów- jak to zrobić?

Olejowanie włosów to nie tylko wybór stylistyczny czy trend. Jest to również skuteczny sposób na pobudzenie wzrostu włosów, a także na ukojenie skóry głowy i wzmocnienie pasm włosów. Zanim jednak zajmiemy się tym, jak to robić, zrozummy najpierw, co się za tym kryje. Olejowanie włosów wymaga wcierania oleju we włosy i skórę głowy, co stymuluje przepływ krwi i przynosi składniki odżywcze do mieszków włosowych. Pomaga to mieszkom włosowym produkować zdrowsze pasma, które są mniej narażone na wypadanie lub łamanie. Olej również nawilża i chroni skórę głowy przed szkodami środowiskowymi, takimi jak ekspozycja na słońce i zanieczyszczenia. Pomaga to zmniejszyć wielkość porów na skórze głowy, powstrzymując brud i zanieczyszczenia od gromadzenia się w nich i zmniejszając łupież.

Większe pory mogą również utrudniać utrzymanie właściwej higieny, ponieważ trudniej będzie Ci utrzymać włosy w czystości.

Oleje, które wybierasz powinny być na tyle lekkie, aby wnikały głęboko w mieszki włosowe bez obciążania włosów. Olej rycynowy jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ jego cząsteczki są większe niż cząsteczki innych rodzajów olejów, dzięki czemu może on wnikać głębiej w cebulki. Ponadto, jest bogaty w składniki odżywcze, które mogą pomóc w stymulowaniu krążenia krwi, co sprzyja zdrowemu wzrostowi nowych pasm włosów.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie howwear.pl