Platforma WooCommerce – jakich technik unikać, pozycjonując w Częstochowie?

Każdy właściciel prowadzący biznes chciałby od razu cieszyć się efektami swojej pracy. Niestety jest to długotrwały i czasochłonny proces. Prowadząc sklep internetowy musisz wdrożyć szereg optymalizacji, aby cieszyć się zyskami. Nie inaczej jest, kiedy mowa o pozycjonowanie Czestochowa. Warto jednak wiedzieć czego unikać, aby nie narazić się na problematyczną oraz kosztowną karę Google.

Czym jest WooCommerce?

WooCommerce jest wtyczką do WordPressa, która umożliwia tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi. Konfiguracja zawartości witryny ma istotny wpływ na jej wydajność i osiągane wyniki sprzedażowe, dlatego też pozycjonowanie WooCommerce stało się obecnie ważnym środkiem marketingowym. Aby jednak przyniosło satysfakcjonujące efekty, warto wiedzieć, jakich technik SEO unikać.

Black hat SEO – co to takiego?

Stale ulepszane algorytmy sprawiają, że niegdyś efektywne działania, dziś są zupełnie nieprzydatne lub nawet narażają witrynę na karę. Black hat SEO to zestaw technik optymalizacyjnych, które nie są zgodne z wytycznymi Google i naruszają zasady wyszukiwarek. Przeciwieństwem tej strategii jest White Hat SEO, czyli skuteczne metody gwarantujące lepszą widoczność w wyszukiwarce i napływ nowych klientów. Pozycjonowanie Czestochowa i innych miast podlega tym samym regułom, dlatego poznaj wytyczne wyszukiwarki. 

Techniki, których warto unikać

Istnieje wiele podstępnych technik, za pomocą których właściciele witryn próbują oszukać algorytmy wyszukiwarek. Google łatwo rozpoznaje jednak tego typu zagrania, co skutkuje spadkiem witryny w rankingu SERP i obniżeniem jej wydajności. Oto kilka metod Black Hat SEO, które warto omijać szerokim łukiem:

  • upychanie słów kluczowych,
  • maskowanie treści,
  • niewidoczne słowa kluczowe,
  • kupowanie łączy,
  • farmy linków,
  • stawianie na ilość, nie jakość treści,
  • ukrywanie przekierowań 404,
  • tworzenie stron przejściowych,
  • spamowanie linkami w komentarzach.

Działaj zgodnie z zasadami!

Chociaż WordPress jest bardzo wygodnym i przyjaznym optymalizacji miejscem, to zawsze można przesadzić. Wiesz już czego unikać zaczynając pozycjonowanie Czestochowa. Nawet działając lokalnie musisz mieć na uwadze wytyczne algorytmów oraz robotów sieciowych. WooCommerce jest dobrym rozwiązaniem dla małych i średnich biznesów, ale pamiętaj, aby przestrzegać reguł. Jak to mówią: spiesz się powoli.