Wybór umywalki łazienkowej w trzech krokach — kup i nie żałuj!

Czeka cię zakup umywalki, a kompletnie nie masz doświadczenia w wybieraniu takich elementów wyposażenia łazienki? Wystarczy kilka chwil, żeby poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą urządzania mieszkania. W ten sposób unikniesz zakupu nietrafionego produktu. Sprawdź, jak krok po kroku wybrać umywalkę łazienkową.

Określ typ umywalki

W pierwszej kolejności z pewnością warto zastanowić się nad typem umywalki. Przeważnie można spotkać się z podziałem według sposobu montażu. Od lat sporą popularnością cieszą się zwłaszcza modele osadzane na szafce i wpuszczane w mebel. Ponadto niemałym hitem są umywalki stawiane na blacie. Można też zdecydować się na wersję wolnostojącą. Podczas zakupów należy jednak się upewnić, że wybraną umywalkę można zainstalować w łazience.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Rozmiar umywalki zdecydowanie powinien być dobrze przemyślany. Zbyt mały model może powodować rozchlapywanie wody. Problemem może być też np. namoczenie ubrań. Z kolei bardzo duża umywalka może utrudniać korzystanie z pomieszczenia, zwłaszcza jeśli łazienka ma stosunkowo niewielki metraż. W przypadku osadzania na szafce należy też dopasować rozmiar umywalki do wymiarów mebla.

Zwróć uwagę na design

Umywalka może być ciekawą ozdobą łazienki, dlatego podczas zakupów zdecydowanie warto zwrócić uwagę również na design. W ofercie sklepu online można znaleźć modele w niebanalnych kolorach. Obecnie sporą popularnością cieszy się np. czerń. Ponadto można wybrać umywalkę w kształcie m.in. prostokąta, koła i owalu. Należy także pamiętać o tym, żeby wybrany produkt pasował do stylu, w którym została urządzona łazienka.