Zakup zlewu do kuchni — na ile komór warto postawić?

Podczas urządzania kuchni na pewno warto poświęcić nieco czasu na wybór zlewozmywaka. Jedną z najważniejszych kwestii jest podjęcie decyzji dotyczącej liczby przegród w zlewie. To właśnie od tego szczegółu zależy m.in. wygoda podczas gotowania i sprzątania. Sprawdź, jaki zlewozmywak będzie strzałem w dziesiątkę w twojej kuchni.

Zlew dwukomorowy

Od lat niemałą popularnością cieszą się zlewy dwukomorowe. I zdecydowanie nie jest to jedynie przypadek. Takie modele ze strony https://granitan.pl/zlewozmywaki-granitowe/dwukomorowe/ są bardzo praktyczne. Przykładowo w jednej komorze można myć naczynia, a w drugiej je opłukiwać. Dodatkowa przegroda może też przydać się do umycia warzyw, gdy w jednej z komór znajdują się np. brudne szklanki, garnki i talerze.

Zlew półtorakomorowy

Niezwykle ciekawą opcją są również zlewozmywaki półtorakomorowe. Jest to świetna propozycja przede wszystkim dla osób, które ze względu na brak wolnej przestrzeni nie mogą pozwolić sobie na wersję z dwiema komorami. Półtorakomorowe zlewy z oferty sklepu online Granitan mają dodatkową, dość niewielką przegrodę, która na pewno przyda się np. podczas obierania warzyw, odcedzania makaronu czy też mycia naczyń.

Zlew jednokomorowy

Zlew jednokomorowy jest polecany przede wszystkim właścicielom małych kuchni. Ponadto może okazać się strzałem w dziesiątkę w sytuacji, gdy naczynia są myte w zmywarce, a domownicy nie gotują zbyt często w domu. Podczas zakupów na pewno warto zwrócić uwagę na jednokomorowe modele z ociekaczem, na którym można np. suszyć naczynia, położyć opłukane warzywa czy też postawić gorący garnek.