Za pomocą czego najlepiej wzmocnić swój organizm?

Najlepszym sposobem na wzmocnienie organizmu jest stosowanie zdrowej diety, która zawiera owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Pokarmy te są bogate w witaminy i minerały, które pomagają zachować zdrowie i siłę.

Suplementy witaminowe i mineralne

Witaminy i minerały to niezbędne składniki odżywcze, które wspomagają ogólny stan zdrowia. Osoby, które nie otrzymują ich wystarczającej ilości z diety, mogą potrzebować suplementów.

Najlepszym sposobem, aby dostarczyć sobie witaminy i minerały jest pożywienie. Jednak niektórzy ludzie mogą nie być w stanie dostarczyć ich wystarczającej ilości z samego pożywienia. Może to wynikać ze stosowania specjalnej diety, np. ograniczającej niektóre produkty spożywcze lub zawierającej ograniczenia dotyczące niektórych składników odżywczych. Może to być również spowodowane pewnymi schorzeniami, które utrudniają im przyswajanie składników odżywczych z pożywienia.

Niektórzy ludzie przyjmują multiwitaminy, ponieważ nie lubią smaku żywności bogatej w witaminy i minerały lub chcą szybko zaradzić złym nawykom żywieniowym. Niektóre preparaty multiwitaminowe zawierają nie tylko witaminy i minerały – zawierają także zioła, probiotyki (dobre bakterie) i inne składniki, które – jak się uważa – poprawiają ogólny stan zdrowia, ale których skuteczność nie została potwierdzona w badaniach naukowych. Produkty te są często sprzedawane jako „wzmacniacze energii” lub jako leki na objawy chorobowe, takie jak problemy z trawieniem, zmęczenie lub niski popęd płciowy (libido).